Le Bambole seeria tugitool Bambola nüüd Inspira salongis

Värvikaks uueks aastaks on meie salongi saabunud Le Bambole seeria tugitool Bambola. Selles postituses avame teile disainiklassiku taga peituvat maailma.

 

 

 Kaasaegse elu embleem – Le Bambole

 

Bambola tugitool on osa mängulisest Le Bambole seeriast, mis loodi algselt 1972. aastal arhitekti ja disaineri Mario Bellini poolt. Seeria sai 70-ndate tõeliseks ikooniks ja osaks igast stiilsest elutoast. Tegemist on olulise Itaalia disainiajaloo osaga, mis pälvis 1979. aastal Compasso d’Oro auhinna ning on tänaseni B&B Italia toodangus. Bellini disaini 50. aastapäeva tähistamiseks on B&B Italia lisanud Bambole taastootmisesse, pannes rõhku esmaklassilise disaini kõrval ka tootmisprotsessi jätkusuutlikkusele.

 

 

 

Bellini inspiratsioon Le Bambole disainiks pärines kuuldavasti põrandale jäetud kotist, mis meenutas talle suurt patja. Pehmet patja meenutav disain on valmistatud ülikergest peidetud torukujulisest terasraamist, mida ümbritseb painduv polüuretaanvaht. See kombinatsioon hoiab eseme kuju ka kasutamise ajal ühtlasena. Le Bambole ergutab kujutlusvõimet ning kutsub oma pehmesse ja mugavasse embusse- seda kõike suudab pakkuda vaid ühest polsterdatud „padjast“ loodud mööbliese.

Le Bambole debüüt 70-ndatel oli suurejooneline- see oli esimene kord, kui modell reklaamikampaania raames mööbliesemega poseeris. Fotograaf Oliviero Toscani pildistas napis riietuses Ameerika modelli Donna Jordanit Le Bambole tugitoolil. 1972. aastal esitleti Salone del Mobile koridorides esmakordselt julgeid kampaania pilte. Le Bambole sai tänapäeva elu embleemiks ja omamoodi vabaduse manifestiks.

 

 

2007. aastal, 35 aastat pärast Le Bambole loomist, täiustas Bellini Bambole seeriat täielikult eemaldatavate katetega. Uus kollektsioon koosnes tugitoolist, kahe- ja kolmekohalisest diivanist ning tumbast. Sel aastal tähistab B&B Italia Le Bambole 50. aastapäeva uuendusliku ja keskkonnasäästlikuma väljaandega, mis säilitab originaalse disaini ümaravormilise pehmuse.

Kollektsioon sisaldab voodit Bamboletto ja kolmekohalist diivanit Granbambola, mis on sügavam versioon esialgsest kolmekohalisest diivanist. Tänu täiustatud tootmistehnoloogiatele ei kasutata kordusväljaandes liime ning esineb oluliselt vähem polüuretaani. Vormitud struktuur on valmistatud 100% taaskasutatud materjalidest.

B&B Italia tegevjuhi Gilberto Negrini sõnul on B&B Italia pannud rõhku just tootmisprotsessi täielikule läbimõeldusele. Protsess saab alguse disaineri ideest, liikudes edasi materjalide valiku, tootmisfaaside ning kasutajakogemuseni. Oluline on ka selle tsükli lõpp- materjalide ja komponentide ringlussevõtt. Kollektsioonil on erakordne sisu mitte ainult loomingulises aspektis, vaid ka selle mugavuse, vastupidavuse ja jätkusuutlikkuse poolest. On suur asi, et selline ikoon suudab ka tänapäeva kiireloomuliste probleemidega ideaalselt sammu pidada.

 

 

 

Bambola tugitool Inspira salongis

 

Mis oleks parem, kui disainiikooniga ise lähemalt tutvust teha?

Valisime oma salongi uuele aastale vastu minnes särtsaka Bambola tugitooli ning ootame teid uudistama!

 

Ole alati kursis Euroopa tippdisainiga

Telli endale Inspira uudiskiri. Kord või paar kuus jõuavad meie uudiskirjaga Sinuni viimased disaini trendid.

Liitudes kinnitan, et olen tutvunud
Inspira privaatsusteabega.

shoppingCart
0