Valgustid

Küsi pakkumist

Küsi pakkumist
Meie kogenud konsultandid leiavad Sulle parima lahenduse.
Teie kiri on edukalt saadetud.

Ingo Maureri valgustid on eelkõige kunstilised objektid, mis loovad ühtaegu nii intrigeerivaid kui ka meeldivaid keskkondi. Kunstilise aspekti muudab Maurer oma loomingus aga osaks toodete funktsionaalsusest. Põhjendatult on teda vahel ka  „valguse poeediks”  nimetatud.

1932 aastal sündinud Ingo Maurer on omandanud hariduse graafilise disaini alal. 1960. aastate keskel alustas ta silmapaistvate valgustite, valgustussüsteemide ja muude objektide disainimist, mida tema Münchenis tegutsev firma toodab ja üle kogu maailma vahendab.

Valgustuslahenduste väljatöötamine pakub Maurerile tõelist vaimustust: „Valgusel on minu jaoks müstiline külgetõmbejõud. Tänase päevani hämmastab mind, et ma saan vajutada nuppu ja valgus süttib. Ma tean, kuidas see toimib, aga ma ei mõtle tehnoloogia peale. See lihtsalt lummab mind.” See pidev imestamine ongi teinud Ingo Maurerist ühe suurima visionääri  valgustuse alal.

Oma disaine luues tunneb Maurer huvi valguse ja eri viiside vastu, kuidas seda on  võimalik luua, püüda ja kasutada. Tema enda sõnade järgi paeluvad teda valguse  juures enim selle maagilised ja müstilised omadused. Maureri loodud keskkonnad mängivad tavapäraste arusaamadega valgusest, eredusest ja varjudest. Tema looming ei põhine moel ja uutel suundadel, vaid piiramatul kujutlusvõimel, mis suunab tema disainiesteetikat. Materjalidest valib Maurer ootamatuid lahendusi ja leidobjekte ning ta on ka uudsete valgustustehnoloogiate alal pioneeride hulgas.

B&B
B&B
B&B

Ilu ei saavutata mitte ühe detaili lisamise, vaid viimase eemaldamisega – selle lausega võtab 1982. aastal asutatud Belgia valgustifirma Kreon kokku oma disainifilosoofia. Nende toodang põhineb kindlal mõttelaadil, mis taandab iga objekti selle põhikomponentideni, tegemata seejuures kompromisse. Äärmiselt napi vormikeelega Kreoni valgustid toimivad ruumi ehitusliku skeleti ühe osana, hiilates peamise funktsiooni – valguse – filigraansete lahendustega. Nad ühilduvad hoone arhitektuuriga ja toovad keskkonda lisaväärtust ning võimaldavad tänu oma minimalistlikule disainile koondada tähelepanu ruumile ja valgusele.

Kreoni valgustite disain on keskendunud põhivormidele. Detailid ei kanna nende toodete puhul vaid dekoratiivset väärtust, need on võtmeks kogu toote olemusele. Paljud valgustid on hõlpsasti paigutatavad seinte, lagede ja põrandate sisse. Kreoni toodete lihtsad vormid ei tähenda aga pelgalt täielikku minimalismi, vaid pigem funktsioneerivad need arhitektuurielementidena, mis ruumiga suhestuvad. Tulemuseks on tõeline „arhitektuurne valgustus”, mis toob eriliselt esile ruumi olemuse ning astub dialoogi ehituskunstiga.

B&B
B&B
B&B
B&B
B&B
B&B
B&B
B&B

Hispaania brändi Marset´i valgustidisain keskendub autentsusele ja lihtsusele, suunates peatähelepanu valgusele ning selle erinevatele nüanssidele ja efektidele. Ühteaegu dekoratiivse ning vaoshoitud välimusega Marseti valgustid loovad mitmekesiseid meeleolusid ja kõrgema kvaliteediga elukeskkondi. 

Kui Marseti 1942. aastal perefirmana alguse sai, keskendus see metallivalamisele. Kuuekümnendatel seati aga suund valgustite tootmisele, kasutades varasemaid metallitöötlemiskogemusi moodsate ja ootamatute valgustite loomisel. Innovaatilisus ja pidev arenemine on Marseti kollektsioone  iseloomustavad märksõnad, rahutu ja uudishimulikuna püüavad nad aina avastada uusi funktsioone ning leida harjumuspärasest erinevaid kasutusvõimalusi. Valgustitele keskenduva brändi eesmärgiks on suunata pilk alati tulevikku, teostades oma toodangut tehnilise täpsuse ja loomingulisuse kaudu.

Marsetiga koostööd tegevate disainerite hulka kuuluvad teiste seas Christophe Mathieu, 

Francesc Rife, Mathias Hahn, Fabien Dumas, Joan Gaspar ja Xavier Manosa.

B&B
B&B
B&B
B&B
B&B
B&B

Briti disaineri Tom Dixoni 2002.aastal loodud omanimelise kaubamärgi all  valmistatakse mööblit, valgusteid ja sisustusaksessuaare. Tom Dixon on pühendunud uuendusliku disaini loomisele, kasutades ehedaid materjale ja tõstes (taas)esile Briti mööblitööstuse väärtusi. Inglaste ainulaadsest kultuuripärandist inspireerituna toodab firma erakordseid esemeid igapäevaseks kasutamiseks. 

Omamata erialast haridust, jõudis Dixon tootedisainini huvist keevitamise vastu. Tema esimesi mööblikatsetusi 1982. aastal saatis kiire edu ja tänini kasutab ta oma toodetes palju kõikvõimalikes variatsioonides metalli. Punkdisaineriks peetava Tom Dixoni huvi keskmes ongi materjalid ja protsessid. Tema eesmärk ei ole kunagi objekt või vorm ise, vaid teekond tooteni, leiutamine, inseneriteadus ja turundus. 

Tom Dixonil on äratuntavalt maskuliinne ja materjalikeskne käekiri, kus lihtsale geomeetriale taandatuna on omavahel enamasti kombineeritud metall, kivi, plast, nahk ja puit. Tema karged ja ehedad tooted mõjuvad otsekui  kunstiinstallatsioonid.

B&B
B&B
B&B

VõtA ühendusT

VõtA ühendusT
Maria Tšerva
mööbel ja valgustusprojektid, köögiprojektid
Kaisa Pärenson
mööbel ja valgustusprojektid

shoppingCart Outlet ostukorv

shoppingCart
0