Camaleonda diivan on saabunud Inspira salongi

Camaleonda diivan on saabunud Inspira salongi

B&B Italia Camaleonda diivan on saabunud Inspira salongi, olete oodatud uudistama!

Selles postituses anname ülevaate Camaleonda ajaloost ja disainist. Lisaks soovime jagada inspiratsiooni, tuues näiteks erinevad võimalusi, kuidas Camaleondat ruumis eksponeerida.

 

 

Camaleonda ajalugu ja disain

 

Mario Bellini disainitud ümarvormiline Camaleonda diivan kogub üha enam populaarsust. Disainiarmastajad üle kogu maailma hindavad Camaleonda klassikalist ilu ja erilist vormikeelt.

Mario Bellini on rahvusvaheliselt tuntud arhitekt ja disainer, kes sündis 1. veebruaril 1935 Milanos. Nagu paljud teised Itaalia arhitektid, hõlmab ka tema töö paljusid erialasid peale arhitektuuri, sealhulgas linnaplaneerimine, elektroonika, autode ja mööblidisain. Camaleonda diivani disainis Bellini algselt 1970. aastal ning saavutas edu 1972. aasta MoMA näitusel Italy: The New Domestic Landscape.”  Camaleonda disain näeb diivanit kui arhitektuurset elementi, mis on osa kodusest “maastikust”. Tõlgendades siseruume maastikena, kutsub kameeleoni meenutav olemus ruumiga mängima ning seda pidevalt arendama.

Algselt oli Camaleonda turul vaid kaheksa aastat (1970–1978), kuid pärast seda, kui Stella McCartney 2018. aastal oma esinduspoodi julge roosa Camaleonda paigutas, hakkas internet kihama. Aastal 2020 otsustas B&B Italia selle klassikalise teose uuesti välja anda ja sellest ajast alates on Camaleonda taas sisekujundusturul laineid löönud.

 

“Camaleonda on parim kõikidest minu disainidest just oma vabadustunde poolest.” -Mario Bellini

 

Camaleonda diivan on saabunud Inspira salongi
Stella McCartney showroom

 

Camaleonda koosneb kahest itaaliakeelsest sõnast – “kameeleon” ja “laine”, mis kirjeldavad suurepäraselt selle ainulaadse teose mitmekülgsust ja stiili. Ruumikujundajal on võimalik lisada rohkem mooduleid, et oma diivanit pikendada, või osi välja võtta, et neid eraldi tugi- või lamamistoolidena ruumi paigutada. Diivani katted on saadaval erinevates värvides ja tekstuurides kangastega ning ka nahkkatetega. Iga moodul on valmistatud uuenduslikust kaablite, konksude ja rõngaste süsteemist. Iste on suhteliselt madala kõrgusega, mõjudes rahustava ja tundlikuna. Servad on julged ja ümarad, peaaegu koomiksilikud, kuid samas elegantsed. Mitmekülgsus on selle diivani puhul suurepäraselt väljatöötatud.

Camaleonda võileivalaadne struktuur koosneb taaskasutatud ja hõlpsasti taaskasutatavatest materjalidest. Iste, seljatugi ja käetoed ning alused on valmistatud puitpaneelidest ning diivan ise toetub põrandale sertifitseeritud pöögipuidust jalgadel. Selline ülesehitus muudab Camaleonda erakordselt mugavaks ja võimaldab diivani sisemust lahti võtta, muutes selle taaskasutamise lihtsaks.

 

 

 

Kuidas Camaleondat stiliseerida?

 

Camaleonda põhiomadus on selle piiramatu modulaarsus ning geomeetriline olemus, kuid kindlasti aitab iseloomulikku välimust saavutada ka meelepärane kanga või nahkkatte valik. 

Siin on mõned inspiratsioonipildid Camaleonda interjööri sobitamisest!

 

Camaleonda diivan on saabunud Inspira salongi
Frederiksbergi korter, Ellen Dixdotter ja Jacob Holst | Foto: Mike Karlsson Lundgren

 

Camaleonda diivan on saabunud Inspira salongi

Camaleonda diivan on saabunud Inspira salongi
Pernille Teisbaek @pernilleteisbaek

 

Camaleonda diivan on saabunud Inspira salongi
@reserve_home

 

Camaleonda diivan on saabunud Inspira salongi
@jakearnold

 

 

 

 

 

Ole alati kursis Euroopa tippdisainiga

Telli endale Inspira uudiskiri. Kord või paar kuus jõuavad meie uudiskirjaga Sinuni viimased disaini trendid.

Liitudes kinnitan, et olen tutvunud
Inspira privaatsusteabega.

shoppingCart
0