Meelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, Lapalma

Modernsed sisustuslahendused

Kontoriruumi puhul mängib õige sisustus suurt rolli. Läbimõeldud, mugav ja ergonoomiline mööbel tagab töötegija produktiivsuse, rahulolu ning mõjutab pikaaegset tervist. Oleme kokku pannud mõned pidepunktid ja küsimused, millest kontorimööbli valikul lähtuda võiks.

Foto: Punt

 

 

Vajalik tööruum ja funktsionaalsus – milleks kontoriruumi kasutatakse? 

 

Kas vajad töötamiseks eraldatud ruumi, avatud tööpindasid või hoopis kombinatsiooni mõlemast? Millised on erinevad vajadused? Kas igapäevane kasutus nõuab pigem funktsionaalset tööpinda, mida saab vajadusel ruumis ringi liigutada, suurt kontorilauda, kus mitmekesi koos töötada või on rõhk hoopis statsionaarsel kontorivarustusel? 

Kohaldatavad kontoriruumid võimaldavad töötajatel vabalt liikuda, tööpindu vahetada ja vastavalt vajadusele koostööd teha. Hubane kodukontori laadne õhkkond võib parandada töötajate rahulolu. Seda tunnetust aitab saavutada ka näiteks pehme mööbli või väikeste elementide lisamine.

 

Esmamulje – mida ütleb kontoriruum Sinu või Sinu ettevõtte kohta? Kui palju rõhku soovid panna esinduslikkusele?

 

Kui valid kontorimööblit ruumi, kus toimuvad näiteks kliendikohtumised või kus luuakse olulisi partnerlussuhteid, siis tasub mõelda sellele, mis mulje annab edasi kontori sisustus. Kujuta ette, et astud kontoriruumi esmakordselt uue kliendina. Kas kontor peegeldab professionaalsust, head taset ja mõjub kutsuvana? Kas Sinu kliendid või partnerid soovivad tulevikus kontorit taaskülastada? Stiilne ja mugav kontorimööbel kutsub külastajaid sisenema ja istet võtma, mitte ei sunni neid kiirustades taganema. 

 

Meelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, Lapalma

Poltrona Frau kontorimööbel

 

Kontoritool – mis on kasutaja individuaalsed vajadused?

 

Kontoritool on üks olulisim element igas kontoris. Tähtis on meeles pidada kasutaja harjumusi ja vajadusi- mõned inimesed võivad toolil istudes veeta pikki töötunde, teised aga on pidevas liikumises ja veedavad ainult natuke aega istudes. Kui istud iga päev mitu tundi, pead kontoritooli valimisel eriti hoolas olema. 

Kõik kontoritoolid pole universaalsed, mugavus sõltub paljuski kasutaja pikkusest või tema kehaehitusest. Seetõttu on oluline valida tool, mis on vajadusel mitmeti reguleeritav. Kontoritooli iste ja seljatugi peaks järgima keha loomulikku liikumist. Sünkroonset liikumist reguleerib mehhanism, mis tagab kohaldatavuse ja ergonoomika. 

 

 

Meelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, LapalmaMeelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, Lapalma

ICF kontoritool Valea 

 

Tööpind ja töölaud – mida jälgida?

 

Esimeseks pidepunktiks võiks võtta laua suuruse. Mida on vajalik laual hoida (statsionaarsed esemed ja muud igapäevased töövahendid) ning millist pinda Sinu tegemised vajavad? See aitab paika panna Sulle sobiva lauaplaadi suuruse. 

Lauaplaatide disaini puhul on valikuid mitmeid, kuid otsustamisel on abiks enda töö iseloomu defineerimine ning ruumi üldine kujundus ja planeering.

Juhtmete ja kaablite peitmiseks vali lauaplaat, mis on varustatud kaabliaukudega. Läbi nende saad juhtmed delikaatselt laua alla suunata ning töölaua üldmulje puhtana hoida. Lisaks on töölaudu, mille puhul elektripistikud on toodud lauaplaadi sisse. See tähendab, et näiteks arvuti ja printeri kaableid on võimalik mugavalt lauaplaadi küljes olevatesse pistikutesse ühendada.

 

Meelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, Lapalma Meelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, Lapalma

Andreu World Reverse Conference töölaud

 

Hoiustamisruum – kuidas hoiustad kontoritarvikuid ja muud vajalikku? 

 

Kontoriruumi puhul on oluline sisustuselement kindlasti ka hoiustamisruum- kummutid, sahtliboksid, riiulid. Mis aitab sul hoida organiseeritust? On selleks eraldi seisvad mahud, tsentraliseeritud süsteem üldisema kasutusega või kontorilauaga kaasas käiv suurem sahtli- või hoiustamissüsteem? Kas Sulle on oluline lukustatavus? Ning mis täpsemalt kontoris hoiustamisruumi vajab?

 

Meelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, Lapalma Meelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, Lapalma

Lapalma hoiustamissüsteem

 

Lisaelemendid – kas pead oluliseks eraldatust või head akustikat?

 

Kui soovid jagatud kontotis või miks mitte ka kodukontoris rohkem privaatsust on ideaalseks lahenduseks lihtsasti kohaldatavad vaheseinad, mis toimivad olenevalt materjalist nii akustilise elemendi kui ka stiilse ruumieraldajana. Seeläbi on kerge luua ka kontoriruumi rohkem mängulisust või mitmekülgsemat materjalide kasutust. Lisaks paneelidele võid ruumi täiustada näiteks tumbade või mobiilsete taimekastidega.

 

Meelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, Lapalma Meelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, Lapalma

Andreu World paneelid

 

Meelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, Lapalma Meelespea kontorimööbli valikuks | Punt, Poltrona Frau, Lapalma

Alias Aline

 

Mida meelde jätta?

 

Kontorimööbli puhul ei tule tänapäeval kindlasti ohverdada funktsionaalsuse nimel maitsekat stiili. Saadaval on igale maitsele ja vajadusele kontorisisustust, olgu see siis traditsiooniline disainiklassika või kaasaaegne mööbel. Mõlemal puhul on võimaldatud ergonoomilised ja stiilsed lahendused, mida saad isikupärastada valides endale sümpaatsed viimistlusmaterjalid ja kombinatsioonid.

Inspirast leiad laialdase valiku kontorimööblit sisustamaks suurema mahulist projekti või enda kodukontorit! Küsi rohkem infot siit või külasta Inspira salongi aadressil Tartu mnt 14, Tallinn.

Tutvu Inspira tootjate valikuga ning vali oma lemmikud:

 

 

Ole alati kursis Euroopa tippdisainiga

Telli endale Inspira uudiskiri. Kord või paar kuus jõuavad meie uudiskirjaga Sinuni viimased disaini trendid.

Liitudes kinnitan, et olen tutvunud
Inspira privaatsusteabega.

shoppingCart
0